מדיטציה להרגעה

מדיטציה מגיעה אלינו מן העולם המזרחי אך עושה רושם כי בעשורים האחרונים היא נהייתה חלק בלתי נפרד מן העולם המערבי בו אנו חיים. מדיטציה בעלת יתרונות בריאותיים ונפשיים רבים. תפקידה של מדיטציה היא למקד את החשיבה שלנו ולווסת אותה בצורה נכונה. אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות אודות מדיטציה להרגעה – אסף אלמוג פה על מנת לעשות לכם מעט סדר.

מדיטציה להרגעה בהנחיית אסף אלמוג

 מהי מדיטציה להרגעה?

אנו מאמינים שיצא לכם לשמוע על מדיטציה להרגעה לא מעט בשנים האחרונות אך יחד עם זאת אתם לא בטוחים מה זה בדיוק אומר. מדיטציה להרגעה הינה תהליך מדיטטיבי אשר במהלכו אנחנו מתחברים אל עצמנו, אל הנפש שלנו ומשחררים את כל המחשבות, הסטרס והדאגות. במהלך מדיטציה להרגעה אנו מתרגלים איך לעבור למצב של הרפיה עמוקה מה שנותן לנו את האפשרות ליהנות מאיפוס קטן לכל המערכות ומחזיר אותנו חזרה אל הסנטר (CENTER) שלנו. 

חזרה אל הסנטר שלנו נותן לנו את היכולת לקבל שקט, רוגע, ריכוז השראה, אנרגיה, ריכוז, קוגניציה ואף להגיע אל מצבי תודעה שלא היינו מגיעים אליהם קודם. מדיטציה היא שם כולל למגוון רחב של שיטות אשר מטרתן איזון הגוף הפיסי, הרגשי, החשיבתי והרוחני.

מהם היתרונות למדיטציה להרגעה?

מדיטציה להרגעה הפכה בעשורים האחרונים לאחד הטרנדים הבולטים ביותר. אנו מייחסים למדיטציה לא מעט יתרונות פיזיים לצד יתרונות מנטליים רבים. בין היתרונות אנו רואים:

  • הקלה על כאבים – במרוצת השנים בוצעו מאות ואף אלפי מחקרים אודות מדיטציה, מדענים ומומחים מאוניברסיטת הרווארד החליטו לחקור את היתרונות של מדיטציה על הקלה על כאבים והכניסו טכנולוגיות דימוי מוחי ייעודית. במהלך המחקר הם סרקו את מוחם של המתרגלים (המשתתפים במחקר) במקביל עם בדיקות נוספות. החוקרים של הרווארד הופתעו לגלות כי תרגול אחד של מדיטציה מגבירים בצורה חד משמעית את האנרגיה, תהליכי המטבוליזם והאינסולין בגוף.
  • משפרת את הריכוז פלאים – מוח האדם פועל על מספר גלים, לא מעט מחקרים שנעשו קבעו כי מדיטציה להרגעה יכולה להשפיע בצורה משמעותית על יכולות הריכוז. כמו כן לא מעט חוקרים סבורים כי היכולת לדעת למקד את תשומת הלב במדיטציה עוזרת לפתור סוגיות נוספות לרבות כאבים כרוניים.
  • מסייעת לשליטה רגשית – ישנם לא מעט מחקרים המדברים על תפקידה של מדיטציה בתהליך רגשי. אותם מחקרים סבורים כי תרגול מדיטציה עלול להפחית דאגה ומתחים נפשים כמו כן ישנם לא מעט השפיעות קוגניטיביות ורגשיות בתרגול מדיטציה מקצועי.
  • שיפור יכולות קוגניטיביות – אם היינו אומרים לכם שאתם יכולים לשפר את היכולות הקוגניטיביות שלכם ובמקביל ליהנות ממדיטציה המשחררת את כל הגוף ונותנת לכם להתחבר אל הרוחניות שלכם מה הייתם אומרים? חוקרים מאוניברסיטת פרידריך שילר בגרמניה מצאו קשר ישיר בין תרגול מדיטציה ארוך להשפעה ישירה וממוקדת על מבנה המוח. החומר האפור הינו המרכיב העיקרי במוח אשר משפיע על המערכת העצבית ומנתב מידע מן החושים השונים, תרגול במדיטציה גרם לעלייה בנפח של החומר האפור. כתוצאה מכך ניתן להסיק כי אותם אנשים המתרגלים מדיטציה ארוכה לרגיעה נהנים מיכולות רבות לרבות – שמירה על יציבות רגשית, פחות לחץ וסטרס, מודעות עצמית ושליטה ברגשות.
  • חיזוק של המערכת החיסונית – מדיטציה הנעשית בצורה נכונה גורמת לשיפור במערכת החיסונית אצל מתרגלי מדיטציה ומכילה יתרונות בריאותיים ונפשיים רבים.
  • חיבור גבוה ומאוזן לנשמה – מתי הייתה הפעם האחרונה שהתחברתם אל עצמכם, שעשיתם משהו שאתם רוצים ולא התייחסתם לרחשי הרקע? אנו מאמינים שעבר המון זמן. מדיטציה להרגעה הינו כלי שנותן לכם את האפשרות להגיע אל חיבור גבוה ואמיתי אל עצמכם תוך כדי שאתם נכנסים לעמקי הנשמה שלכם ופועלים לשחרור המחשבות השליליות ולשימור וחיזוק של הטוב והחיובי שבחיים.

 

מדיטציה להרגעה נותנת לנו את האפשרות להתחבר לאמת הפנימית שלנו, להתחבר אל האותנטיות שלנו, לרצונות האמיתיים והמקוריים שלנו, אל הדברים אותם אנחנו אוהבים ורוצים לעשות, אל המשפחה שלנו, אל האני האמיתי שלנו ולא למה שהכתיבו לנו המסגרות השונות במהלך החיים והחברה. באמצעות מדיטציה להרגעה ניתן לשפר את התחושה הכללית את הרגיעה, לשיפור המודעות העצמית ולהנות מיתרונות בריאותיים ונפשיים רבים.

 

מה הם הדברים עליהם אנו עובדים במהלך תרגול מדיטציה?

תרגול מדיטציה הינו שם כולל למגוון רחב של סוגי מדיטציה, יחד עם זאת רוב סוגי המדיטציה נותנים דגש על מספר פעולות – מיקוד של הקשב, נשימות נכונות, סביבה בריאה ופתיחות מחשבתית.

  • מיקוד של הקשב – במדיטציה אנו רוצים למקד את הקשב שלנו ואת כל תשומת הלב שלנו בדברים ספציפיים, אלו יכולים להיות בנשימות שלנו, תמונות שעולות לנו בראש לצד דברים נוספים. המטרה היא להפחית ככל האפשר את הסחות הדעות השונות ולהתרכז בנושא אחד.
  • סביבה בריאה – אנו נרצה במדיטציה לעבוד בסביבה בריאה לנו, סביבה אשר לא מסיחה את דעתנו ועוזרת לנו להיכנס בצורה נכונה יותר אל מצב של הרפיה.
  • פתיחות מחשבתית – אנשים רבים מתחילים לפחד כאשר המחשבות מתחילות לרוץ להן בראש, בתרגילי מדיטציה אנו עובדים ללא לאות על מנת לפתח ככל האפשר את הפתיחות המחשבתית של המתרגלים. המטרה היא לתת לכל המחשבות לרוץ בראש, בלי פחד וללא שיפוטיות כלל – מותר לכם לחשוב הכל.
  • נשימות נכונות – בסוגי מדיטציה רבים ירצו לשים דגש על הנשימות של המתרגלים, המטרה היא להאט ככל האפשר את הנשימה תוך כדי שאנחנו מגדילים את כמות האוויר והחמצן שנכנס אל הגוף. במהלך נשימות נכונות אנו מפחיתים את השימוש בשרירים שונים בגוף במטרה להפוך את הנשימה לאיכותית ומיטבית הרבה יותר.

 

מדיטציה להרגעה: צדדים רוחניים רבים לה

אנשים רבים ברחבי העולם מקשרים קשר ישיר בין מדיטציה לבין רוחניות, הלכה למעשה זוהי אחת האסוציאציות הראשונות שעולות לרוב האנשים בראש כאשר מדובר במדיטציה. אין זה מפתיע מאחר ותרגל מדיטציה יכול להוביל לידיעה עצמית גבוהה וחיבור לרוחניות אשר עוזרים לנו לאזן את הכוחות הנמוכים בגוף שלנו ולהפוך לאנשים טובים הרבה יותר.

הכוחות הנמוכים כוללים – חמדנות, תאווה, קנאה, שנאה.

באותה נשימה מדיטציה עוזרת לנו להגביר את הכוחות הגבוהים, האנרגיה החיובית ועוזרת לנו להתמודד עם דברים בצורה רחבה, עמוקה ונכונה הרבה יותר. לא מעט אנשים אשר עושים מדיטציה באופן קבוע מעידים כי הפכו להיות אנשים שלווים והם מסתכלים על החיים בצורה אחרת שהופכת את היום שלהם לחסר לחץ וסטרס.

קשר ישיר בין מודעות עצמית למדיטציה

לא מעט מחקרים ברחבי העולם קושרים בין מודעות עצמית לבין מדיטציה, יחד עם זאת לא כולם מבינים איך התהליך הזה קורה. כאשר אתם מתרגלים מדיטציה אתם מתחברים אל האני האמיתי שלכם ואל עצמכם לרמות הכי קטנות שיש. כתוצאה מכך אנו רואים כי מתרגלים רבים מעידים על סיוע משמעותי ביכולת להתחבר אל עצמם, להסתכל במודעות על עצמם ועל הסביבה ולא בצורה ביקורתית.

במהלך תרגול מדיטציה אנו מתחברים אל עצמנו, מוצאים את עצמנו חושבים לא מעט ממקום כנה ואמיתי עם עצמנו, נותנים מקום וכוח לדיבור הפנימי שנמצא בנו – כתוצאה מכך אנו זוכים להכיר את עצמנו יותר טוב מאי פעם ונהנים מיתרונות רבים אשר מקדמים אותנו אלפי מונים במגוון רחב של מישורים חיים.

החשיבות בעבודה עם בעל מקצוע המתמחה בעולמות המדיטציה

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של בעלי מקצוע וחברות המציגות את עצמן כחברות המתמחות בעולמות המדיטציה, מתוך כל ההיצע אנשים רבים מוצאים את עצמם הולכים לאיבוד ושואלים – "איך ניתן למצוא את בעל המקצוע הטוב ביותר עבורנו?" אנו נרצה לעבוד עם בעל מקצוע עם ניסיון, ותק לצד מוניטין בעולמות המדיטציה. בעל מקצוע המתמחה בתחום ידע להתאים עבורנו את המדיטציה הטובה ביותר לצרכים שלנו ויעזור לנו להגיע אל עומקי התודעה.

מדיטציה להרגעה – אסף אלמוג

אסף אלמוג הינו מלווה להתפתחות אישית ותודעתית ונחשב לאחד מן היועצים המוערכים בישראל. במרוצת השנים ליווה אסף אלמוג אלפי עסקים בתחומים שונים וסקטורים נרחבים ברחבי הארץ כל הדרך להצלחה והגשמה עצמית. אסף החליט עשור האחרון למקד את הפעולות שלו בבעלי עסקים ואנשים פרטיים יחד עם טיפולים מעולם הרוח והנחה אלפי אנשים בסדנאות המיועדות להתפתחות אישית ותהליכי ריפוי.

אסף אלמוג מתמחה בהעברת מדיטציה להרגעה, יודע להתאים את סוג ואופי המדיטציה אל הצורך המדויק שלכם כדי לעזור לו ולחבר אתכם אל האיזון השקט והשלווה שלכם.

סוגי מדיטציה להרגעה

מדיטצית נשימות

מדיטציית נשימות מאפשרת להגיע למצב של רוגע והחזרת האיזון בגוף תוך שמתמקדים אנו בתהליך הנשימה המחזורי פעמים רבות

מדיטציה להרגעה בעזרת נשימות

מדיטצית צלילים

מדיטציית צלילים מאפשרת להגיע למצב של רוגע והחזרת האיזון בגוף תוך שמתמקדים אנו באותם הצלילים המפיקים תדר המרגיע את תדר פעילות המוח

מדיטציה להרגעה בעזרת צלילים

מדיטציה בדימוין מודרך

מדיטציית דימוין מודרך מאפשרת להגיע למצב של רוגע והחזרת האיזון בגוף תוך שמתמקדים באותם ההנחיות של מנחה המדיטציה המנחות את פעילות המוח

מדיטציה להרגעה בדימוין מודרך

האזינו למדיטציית להרגעה בדימיון מודרך בהנחיית אסף אלמוג

למי זה מתאים?

מדיטציה להרגעה בהנחיית אסף אלמוג

הסובלים מפחדים וחרדות בחיי היום יום

קושי בהירדמות, שינה לא רציפה, עייפות תמידית גם לאחר שעות שינה טובות - כל אלה מעידים על בעיות שינה ושינה לא איכותית. מדיטציה לשינה עוזרת בשינה טובה, רציפה ואיכותית ובכך לאנרגטיות, לרוגע ולשיפור האפקטיביות ויכולת הריכוז.

מדיטציה להרגעה לילדים בהנחיית אסף אלמוג

ילדים הסובלים מאי שקט ובעיות קשב וריכוז

דמיינו מולכם גירויים תמידיים כמו אורות מרצדים, צלילים ורעשים חזקים, תחושות ורגישויות עם כל אלה נדרשים להתמודד ילדים הסובלים מבעיות קשב וריכוז. לילדים אלה חושים מחודדים מיוחדים במיוחד, כדי תרגול של מדיטציות יכול לעזור להם להפוך את הרגישויות האלה ליתרונות. התרגול ילמד אותם להתחבר פנימה למרכז הגוף, לשקט פנימי והרגעת כל התחושות והרעשים שמסביב ולשיפור יכולת הקליטה והריכוז.

מדיטציה להרגעה בהנחיית אסף אלמוג

כל מי שסובל מחוסר שקט ושלווה ובעיות הרדמות ושינה

המירוץ היומיומי בו אנחנו נדרשים להספיק הרבה בזמן קצר. מחלקים את עצמנו בין המשפחה לבית לעבודה לזוגיות לחברים ומה לא.. כל זה מוביל לאי שקט, ללחץ ולחרדה. אבל אפשר גם אחרת, המדיטציה מסייעת בחזרה למרכז הפנימי לשקט ולשלווה.

למה חשוב לתרגל מדיטציה?

כשאנחנו מתרגלים ממדיטציה אנחנו מאפשרים לרגשות שלנו לבוא לידי ביטוי, המדיטציה עוזרת לנו בעיבוד המחשבות והרגשות באמצעות מיקוד פנימה בנשימה שלנו ובגוף. על ידי מדיטציה מודרכת אנחנו מאפשרים לעצמנו לעצור הכל ולהתחבר חזרה פנימה לשקט הפנימי ולרוגע. ככל שמתרגלים יותר הקשבה למדיטציות קל יותר להגיע למצב של רוגע במהלך היום יום באמצעות כמה נשימות והקשבה פנימה.

מדיטציה לפני השינה עוזרת לשקט נפשי הרגעת המחשבות, שחרור מתחים וחרדות והרפיה של הגוף להירדמות קלה ולשינה איכותית.

מה קורה בזמן המדיטציה?

במדיטציה עמוקה המח שלנו מגיע לתדר תטא שהנו התדר הקיים בשינה קלה לפני החלימה. בתדר תטא תת המודע שלנו נמצא במצב ספיגה המסיע מאוד ליצירת ריפוי, שינוי תודעתי, חיזוק האינטואיציה והתודעה. לכן חשוב מאוד לבחור במדיטציה מומלצת איכותית ועדכנית התואמת את המציאות והעולם החדש שמשתנה במהירות.

הדבר חשוב מאוד בעיקר למי שסובל מבעיות שינה, אם לפני השינה קיימות מחשבות טורדניות, חרדות ומתחים הם ימשיכו ללוות אותנו גם המהלך החלימה וההתעוררות בבוקר וגם במהלך היום. המדיטציה לפני השינה משחררת את אותו דפוס ומאפשרת שבירה של אותן מחשבות שליליות ומסייעת ביצירת שינוי חיובי המשפיע על החיוניות, האנרגיה, שמחת החיים ועל כל תחומי החיים לטובה.