ריטריטים

קצב החיים האינטנסיבי בו אנו חיים לעיתים מוציא אותנו מאיזון, ריטריטים נותנים לנו את האפשרות לעצור את הזמן מלאכת, להתחבר אל הנפש והתודעה שלנו, לעשות מעין תהליך איפוס כדי שנוכל לחזור לאיזון ולהתחבר ליכולות שלנו בצורה מיטבית. ריטריטים הפכו בשנים למבוקשים ביותר. תדמיינו איך זה לצאת אל מסע סוחף ומעצים במהלכו תבחנו את היכולות שלכם, תתחברו אל עצמכם ותהפכו לגרסה טובה הרבה יותר של עצמכם…

מה זה ריטריטים?

לפני שאנחנו מתחילים להסביר על היתרונות הרבים בריטריט מוטב שנבין לפני הכל במה מדובר. המילה ריטריט מגיעה אלינו מאנגלית (Re-Treat) מה שבעצם אומר בתרגום חופשי לעברית – "לטפל שוב".

העולם בו אנו חיים אינטנסיבי במיוחד ודורש מאיתנו לא מעט תעצומות נפש, אנו מוצאים את עצמנו במהלך כל השבוע רצים בין משימות שונות ולובשים מספר כובעים שונים. עובדים כדי לשלם על השכר דירה, קמים מוקדם בשביל להוציא את הילדים אל הגנים ולפעמים גם לא מוצאים זמן להכין לעצמנו ארוחה מזינה וטעימה. הנקודה היא שאנחנו לא עושים הרבה בשביל עצמנו ובשביל הנפש שלנו במהלך כל השגרה הזו. שגרה שוחקת שכזאת לאורך זמן עלולה לפגוע בנו בצורה משמעותית וליצור לחצים, סטרס ומתחים רבים בגוף אשר פוגעים בנו בצורה ישירה בטווח הקצר והארוך.

הנפש והגוף שלנו בדומה לכל מוצר טכני וטכנולוגי אחרת דורשת טיפול, אם אנחנו לא מתחזקים את הגוף והנפש שלנו הרי לנו שמתחילה שחיקה שמורידה מן האיכות שלנו כבני אדם. תקלות קטנות בגוף ובנפש עלולות להפוך לתקלות גדולות והתיקון יהיה "יקר" הרבה יותר מאי פעם.

ריטריט הינה חופשה המאפשרת לנו לעצור הכל לשם התבוננות פנימית של הנפש והגוף, התכנסות עם עצמנו וקבלת שלווה ורוגע. כיום ניתן למצוא חופשות ריטריט רבות הנותנות לנו ליהנות מחופשות זמניות אשר מטרתן לטפח את הגוף, הנפש והתודעה שלנו.

למי סדנת ריטריט יכולה להתאים?

אנשים רבים תוהים למי סדנת ריטריט מתאימה והאם היא תתאים גם להם, התשובה היא חד משמעית היא מתאימה לכולם. כל בן אדם בשלב כזה או אחר בחיים צריך להתנסות פעם אחת לפחות בסדנה מן הסוג הזה. הלכה למעשה אנו רואים אנשים רבים אשר "תהו" אודות הקשר שלהם לריטריט וכיום מוצאים את עצמם עושים זאת כהרגל יחד עם יקיריהם.

ריטריט נותן לנו את האפשרות ליהנות מהתחברות לאני האמיתי שלנו, להעצים ולהעמיק את הקשר והחיבור והחיבור שלנו אך באותה נשימה מדובר בזמן מושלם להירגע מכל האינטנסיביות שבחוץ, להשקיע מעט בעצמנו ולדעת להעריך את השקט.

אנו מאמינים כי מדובר בחוויה מעצימה שניתן לעבור יחד עם חברים טובים, בן ו/או בת הזוג ואף עם המשפחה כי אין דבר יותר טוב מלהיות ביחד בשקט שורר הרחק מכל הגירויים הסביבתיים שמפריעים לנו בחיי היום-יום ולהכיר את עצמנו טוב יותר.

מה הם הדברים אותם אנו נעשה במהלך ריטריט?

ריטריט (Re-Treat) הוא הדרך שלנו לטפל בעצמנו מחדש. כיום אנו רואים כי כל ריטריט בעל נושא ואופי אחר לגמרי ומציע פעולות המשתנות למשתתפים בו. אנו ממליצים לכם לבדוק מה הם הפעולות וההצעות המוצעות במסגרת הריטריט. אין זה משנה אם אתם מגיעים יחד עם ניסיון לריטריט או שמא אתם מגיעים ללא שום ידע מקדים. ריטריט הוא חופשה לכל דבר ועניין במהלכה אתם מתחברים אל עצמכם, חווים ומתנסים. ניתן כיום למצוא מגוון רחב של ריטריטים בנושאים שונים ובמתכונות שונות.

כמה ימים אורך ריטריט?

החלטתם לצאת לריטריט ואתם תוהים כמה זמן הריטריט יקח מן הזמן שלכם. כיום ניתן למצוא סוגים רבים ומשתנים של פעילויות ריטריט. הממוצע של סדנת ריטריט אורכת כ – 2 ימים. יחד עם זאת ניתן למצוא פרקים קצרים ואף פרקים ממושכים הרבה יותר הכל תלוי בהתאם לסילבוס של התכנית.

איפה אני רוצה להיות ואיפה אני נמצא?

ריטריט הוא מקום מושלם להתחבר אל האני העצמי שלנו מהמקום המודע ביותר וללא אגו. במהלך סדנאות ריטריט אתם תלמדו להכיר את עצמכם יותר, לאפיין את עצמכם, את הצרכים שלכם, את המקומות שאתם רוצים להיות בהם ומה מונע מכם להגיע אל אותם מקומות. בריטריט אנו לומדים לאהוב את עצמנו, לקבל את עצמנו ולדעת שזה בסדר לטעות. כמו כן אנו סולחים לעצמנו על דברי העבר ומשאירים את המשקעים השונים מאחורינו.

כמו כן, אנו לומדים להוקיר תודה על הדברים הטובים, לקבל את עצמנו ולנתח את הדברים שאנחנו טובים בהם ופחות טובים בהם. אנחנו צריכים לזכור כי נפש האדם והגוף שלנו הם האוצר יקר שיש לנו – סדנת ריטריט עוזרת לנו להתמקד בעצמנו ובשיפור עצמי.

"האם ריטריט מתאים לחסרי כושר גופני?"

במהלך ריטריט אנו נעבוד סדנאות ופעילויות רבות, אנשים רבים תוהים האם ריטריט מתאים גם להם מאחר והם חסרי כושר גופני. כיום הריטריטים מתאימים את עצמם לכל סוגי האוכלוסיות כך שכל אדם באשר הוא יוכל למצוא את עצמו ממקום אמיתי, שליו ונכון בסדנת ריטריט המותאמת לו.

שילוב בין המקומות היפים בארץ לבין בריאות הנפש והגוף

חופשות ריטריט הם חופשה המתאפיינת בעצירה קצרה לשם התבוננות פנימית, התכנסות וטיפול נפשי וגופני כאחד. כיום ניתן למצוא חופשות ריטריט רבות היוצאות על ידי בעלי מקצוע אל המקומות היפים ביותר בארץ ובעולם. בסדנאות אלו תוכלו לשלב בין מקומות עם נופים עוצרי נשימה, ללא הסחות דעת תוך כדי שאתם עובדים על הדבר החשוב ביותר – הנפש שלכם.

הרעיון בריטריט הוא ליצור חוויה המעבירה תהליך הוליסטי מושלם, מסע של עצירה וחיבור לעצמנו תוך כדי שאנחנו מסירים את כל הסחות הדעת, השגרה הטורדנית והלוחצת ואת כל הדאגות השונות. שילוב של חוויה זו עם בחירה נכונה של לוקיישן בארץ יכולה להפוך את החוויה למעצימה, נכונה וחזקה הרבה יותר.

דואגים לנפש – לוקחים פסק זמן

אתם עובדים כל כך קשה במהלך השנה ומחכים כל כך לחופשה השנתית, אך החופשה השנתית היא לא בדיוק כמו שחשבתם. מצאתם את עצמכם משקיעים לא מעט זמן במרדף אחרי הילדים, הגעה אל אתרים ומקומות ואפשר להגיד כי החופשה הפכה לעבודה לכל דבר ועניין ואז אתם מגיעים למצב בו אתם צריכים "חופשה מהחופשה" (כמה פעמים שמעתם על זה?…)

ריטריט הוא הבחירה הטבעית והנכונה של מאות אלפי אנשים בעולם שהחליטו לצאת לחופשה קצרה, באמצעות ריטריט אנחנו לוקחים פסק זמן מן מרוץ העכברים שבחוץ, עובדים על עצמנו ועל הנפש שלנו ולבסוף מגיעים למצב שאנחנו לא צריכים "חופשה מהחופשה" אלא מגיעים רגועים, מאוזנים וחזקים הרבה יותר להמשך השגרה שלנו.

החשיבות בעבודה עם בעל מקצוע המתמחה בריטריטים

ריטריטים הם מסע בו אנחנו מתחברים אל הנפש שלנו, מתנתקים מנבכי היום-יום ולומדים להכיר את עצמנו בצורה טובה יותר. לכן ישנה חשיבות בעבודה עם בעל מקצוע המתמחה בעולם הריטריטים אשר יוכל ללוות אותנו לאורך כל התהליך, לעזור לנו למקד את עצמנו וליצור עבורנו סביבה אופטימאלית לשם התחברות רוחנית, נפשית וגופנית.

בדקו כי אתם עובדים עם בעל מקצוע עם ותק לצד ניסיון בקיום ריטריטים, בעל מקצוע זה ידע איך לגשת בצורה נכונה וחכמה אל המסע שלכם, ימקד אתכם ויהפוך את המסע שלכם למסע בלתי נשכח – כזה שתרצו לחזור עליו שוב…

אמרתם ריטריטים – אמרתם אסף אלמוג

אם חיפשתם אחר ריטריטים הרי לכם שהגעתם למקום הנכון עבורכם. אסף אלמוג הינו מלווה להתפתחות אישית ותודעתית. במהלך העשורים האחרונים ליווה אסף אלמוג אלפי עסקים ומשקי בית כל הדרך להצלחה עסקית, פיננסית ותודעתית. אסף אלמוג בהשכלתו BA במנהל עסקים, כלכלה ומערכות מידע.

לפני קרוב לעשור (בשנת 2014) יצא אסף אלמוג אל מסע מרתק אשר שינה את חייו, מסע של התפתחות תודעתית, התפתחות אישית ורוחנית. במהלך מסע זה למד אסף את רזי עולם הרוח, את עולמות הרפואה ההוליסטית ואת הקשר הישיר והבלתי מתפשר בין הגוף שלנו אל הנפש שלנו. ב – 9 השנים האחרונות אסף מיקד את כל הפעילויות השונות שלו לקידום בעלי עסקים, טיפול מעולם הרוח והנחייה של אלפי אנשים בסדנאות התפתחות אישית, סדנאות ריפוי, סדנאות מדיטציה וריטריטים.

מזמינים אתכם להצטרף אל מאות אנשים שעברו את הסדנאות של אסף, זה הזמן שלכם לחופשה מעצימה וחווייתית וכבר להירשם עכשיו לריטריט הקרוב עם אסף אלמוג.